lang_en
lang_mk
lang_de
kopce-home

Su Hotel

Designed for your perfect stay!

book a room
+
logo
star
star
star
star

Superior

Добро дојдовте...

во најубавиот град во светот!

Доживејте го Охрид преку неверојатната глетка од ресторанот која го одзема здивот, чувствувајте се како дома во една од нашите уникатно дизајнирани соби или уживајте во релаксирано попладне во барот со вкусно кафе испечено во нашата сопствена работилница.

За нас

Сместување

Сместени на идеална локација на самиот брег од Охридското езеро, нашите соби се дизајнирани да ви обезбедат најголема удобност и уживање во престојот. Доживејте еден поинаков начин на патување и истражете го „Балканскиот Бисер“ преку уникатното искуство кое ќе го добиете во нашиот хотел.

Ресторан и бар

Внимателно одбраното мени составено од најдобрите светски специјалитети во комбинација со домашната кујна, го прават нашиот ресторан идеално место за искусување на животот на локалците, додека уживате во неверојатната глетка на едни од најубавите Охридски историски локалитети и архитектонски бисери од најгорниот кат на нашиот хотел.

Su Rooftop Restaurant

Внимателно одбраното мени составено од најдобрите светски специјалитети во комбинација со домашната кујна, го прават нашиот ресторан идеално место за искусување на животот на локалците, додека уживате во неверојатната глетка на едни од најубавите Охридски историски локалитети и архитектонски бисери од најгорниот кат на нашиот хотел.

Liquid Boutique Bar & Kitchen

Liquid Boutique Bar & Kitchen се наоѓа на најдолниот кат од нашиот хотел, на самиот брег од прекрасното и живописно Охридско езеро. Оттаму можете одблизу да го почувствувате секојдневниот живот на локалното население додека уживате во мирисот на свежо испеченото кафе или во вкусот на освежителните коктели на топлото, летно сонце. Нашето мени на храна и пијалоци е создадено за најдобро да го отслика животот на младите модерни Охриѓани, па на тој начин можете да го доживеете овој уникатен град како да сте дел од него.

Restaurant & Bar

ПОЧЕСТЕТЕ СЕ СЕБЕ СИ СО НЕКОЈА ОД НАШИТЕ СПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ!

Проверете ги тука…

Зборовите на нашите гости


"The location is great, the menu is wonderful everything is delicious, the staff are very kind"

- Violeta


"Es ist gut zu wissen, dass hier eine Oase jedem Ohridbesucher neue Kraft verleihen kann. Aufmerksamer und dabei unaufdringlicher Service, ein hilfreicher Sommelier, Speisen vom Feinsten in erholsamem Ambiente.  Es gibt eine Skybar mit kleiner Terasse die einem einen kolossalen Ausblick auf die Stadt und den See verleiht."

- Kristijan


"The location is great, the menu is wonderful everything is delicious, the staff are very kind"

- Violeta

Локација и мапа

На самиот брег на Охридското езеро

10 min оддалеченост со одење
од центарот на градот

10km
од Охридскиот Аеродром

200km
од Скопскиот Аеродром

city